Rekonstrukce panelových domů a výměna balkonového zábradlí


Panelové a bytové domy, poskytující domov pro většinu obyvatel České republiky, jsou i dnes vyhledávaným způsobem bydlení. Velká část panelových domů byla stavěna na začátku sedmdesátých let minulého století a mnoho z nich volá po rekonstrukci, která by zahrnovala opravu poničených částí, zateplení fasád a také výměnu balkonového zábradlí nebo schodišť.

Zateplení fasády je prvním krokem

Velký únik tepla a tím pádem i výraznější výdaje za energii způsobuje nedostatečný tepelně izolační systém fasády domu. Aplikací speciálních polystyrenových desek či minerální vaty eliminuje zbytečné úniky tepla v rozmezí 30-60% při správně zvolené síle izolantu. To znamená, že investice vložená do zateplení fasády se navrátí do 5 let.

Rekonstrukce panelových domů v sobě obnáší mnoho dalších souvisejících činností, jako je například rekonstrukce plochých střech, výměna oken a vstupních dveří, ale také sanace lodžií a balkonů, včetně oprav hydroizolací a dlažby. Balkonové zábradlí je vlivem času a povětrnostních podmínek mnohdy značně poškozené a zrezivělé, proto je oprava balkonových zábradlí nedílnou součástí kompletní rekonstrukce.

Oprava balkónů a lodžií

Balkony a lodžie je možné opravovat samostatně nebo v rámci celkové rekonstrukce, kdy jsou opravené balkony zároveň zatepleny a obloženy novou dlažbou a zábradlím. Oprava balkonů začíná sanací vlhkých zdí, odstraní se stávající skladby podlah, aplikuje se vhodný hydroizolační systém. Na přání zákazníka je možné v rámci rekonstrukce také zasklení lodžií, což také velmi výrazně omezí únik tepla z bytu.

Belstav CZ je přední stavební firmou, která již téměř dvacet let rekonstruuje panelové i bytové domy a provádí kompletní program zateplování budov. Odborní pracovníci Vám pomohou se získáním státní dotace z programu Zelená úsporám. Pro zateplení a rekonstrukce budov zvolte profesionály.