Schodiště

a zábradlí

Důležitým aspektem pro výrobu schodů a zábradlí jsou požadavky norem pro daný typ, které musí splňovat. Na základě těchto požadavků se navrhuje schodiště a zábradlí podle prostorových možností. Dle použitého materiálu rozdělujeme schodiště na kovové, dřevěné (efekt buk, dub, jasan atd.) a kombinované (kovové nosníky, dřevěné stupně). V našich kapacitách jsou schody od jednoduchých nelomených až po půdní.

Konstrukce je z ocelových nosníků, které jsou kotveny do podlahy, stropu a stěn. U točitého je vřeteno schodiště též pevně ukotveno v podlaze a stropu a k němu dále navařeny nosníky. Schodiště je vždy uloženo přes podložky, které zabraňují přenášení hluku do okolních konstrukcí. Všechny montážní spoje jsou svařovány. Ocelové části jsou opatřeny základním antikorozním nátěrem.

Stupně mohou být dřevěné, ocelové nebo dokonce skleněné či z kamene. Dřevěné stupně jsou ke konstrukci šroubovány, ocelové přivařeny a ostatní druhy přilepeny. Dřevěné stupně jsou také lakovány.

Náš sortiment tvoří i rozličná patra, plošiny, lávky, ohrádky a k nim náležící patřičné zábradlí.

Nabízíme varianty
 • Přímé schodiště
  Do většího interiéru vybíráme přímé, monolitické schodiště na samostatnou stěnu.
 • Lomené schodiště
  Dvouramenné schodiště velký prostor příjemně rozčlení. Troufnout si můžeme i na otevřené širší schody umístěné volně v prostoru.
 • Točité schodiště
  Točité schody zpřístupňují často malý prostor. Schody jsou visuté nebo kotvené do obvodového zdiva, někdy z pilíře vystupují stupně, které ho obtáčejí.
 • Venkovní schodiště (balkonové)
  Konstrukčně a ošetřením materialů řešeno pro exteriér, je možné celokovové pouze s dřevěným zábradlím. Kovové konstrukce jsou zinkovány a dřevěné opatřeny lazurou.

Zábradlí

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

.

Neváhejte napsat nebo zavolat.

Nabizíme širokou škálu provedení ve stanoveném termínu a za domluvenou cenu!

Realizace jednotlivých typů

Přímé schodiště
Lomené schodiště
Točité schodiště
Venkovní schodiště
Poradíme na jedničku

Můžete vybírat mezi dřevěnými, kovovými či dokonce skleněnými nášlapy. Důležitý je i výběr zábradlí, opět nabízíme různé varianty výplní od kovových prutů až po skleněné tabule. U balkonového schodiště často volíme celokovovou konstrukci doplněnou o dřevěné madlo.

Shopping cart

No products in the cart.